Literatūra 11 kl. 1 D.

7 skyrius

Adomas Mickevičius

7.1. Vilniaus romantinė mokykla

Paspauskite ant paveikslėlių norėdami juos padidinti.

7.2. Gyvenimas ir kūryba

Paspauskite ant paveikslėlių norėdami juos padidinti.

1. Peržiūrėkite Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos sukurtus vaizdo įrašus „Adomo Mickevičiaus pėdomis“, pasakojančius apie poeto gyvenimą, pateikiančius įdomių kultūrinio konteksto, biografijos ir kūrybos faktų. Galima pasidalyti darbą grupėmis – atidžiai peržiūrėti po vieną epizodą ir bendraklasiams pristatyti, ką naujo, įdomaus sužinojote.

2. Perskaitykite Alicijos Dzisevič straipsnį „Marilė Putkamerienė – Adomo Mickevičiaus mūza“. Paieškokite daugiau medžiagos apie Marilę ir parenkite pristatymą apie poeto mūzą.

7.3. Istorinės Lietuvos poetas

Paspauskite ant paveikslėlio norėdami jį padidinti.

4. Perskaitykite žurnale „Metai“ spausdintą atsiminimais paremtą eskizą „Adomas Mickevičius – poetų žudikas“. Remdamiesi šiuo tekstu ir savo išmanymu, pasvarstykite, kokią įtaką talentingo menininko kūryba daro kultūros (literatūros) raidai.

1. Pasidomėkite, ar A. Mickevičius, devynerius metus gyvenęs Vilniuje ir Kaune, mokėjo ar suprato lietuviškai. Patyrinėkite įvairius šaltinius, pažiūrėkite dokumentinį filmą „Ar Adomas Mickevičius kalbėjo lietuviškai?“

2. Gražina, Živilė, Aldona – trys turbūt geriausiai žinomos A. Mickevičiaus poetinių kūrinių veikėjos. Išsiaiškinkite, kur ir kokios šios moterys vaizduojamos. Patyrinėkite vardų kilmę. Pažiūrėkite statistiką: ar tarp lietuvių šie vardai populiarūs?